Arşiv

Arşiv için Mart, 2010

Yaz geliyor, Koltuk Altı terlemesi kabusu başlıyor mu?

 

İlkbaharın kapımızda olduğu bu günlerde bu yazıyı yazmak en uygun zaman diye düşüdüm.  Okurlardan sıkça koltuk altı terlemesi şikayeti ile mail alıyorum, hasta formu dolduruluyor.  Özellikle yaz aylarında görüntüsü ve olası kokusuyla evet bir kabus gibidir koltuk altı terlemesi . Böyle bir sıkıntısı olanlar ney yapmalıdır.

Sevgil okurlar öncelikle her şikayet bir hekim muayenesini gerektirir. Bu söylemimi kulak arkası etmeyin, çok çok önemli. Bir örnek vereyim; bir bayan sadece koltuk altı terlemesi için o çok ünlü ve çok pahalı losyonlardan yurtdışından getirtiyor, her sabah düzenli olarak kullanmaya başlıyor 1-2 ay hiç mi hiç faydasını bulamaması üzerine tedaviyi bırakıyor ve satıcıya da önerenede kızıyor..

Nedir burada yanlış olan;

1-Hastayı bir hekim görmedi, (sn hocam bir koltuk altı terlemesi için hekime hastaneye gidip muayene için o kadar para mı vereceğiz diyenleri duyuyorum.. ) ve re cek si niz sağlığınız önemli ise vereceksiniz. Bu bayan hasta 6-7 yıldan beri yaz aylarında bile tek bir thişört veya body ile dolaşamamış o çirkin teri göstermemek için,

2-Losyon yanlış kullanılmış, zamanlayı söylememde sakınca yoktur; sadece ve sadece gece yatarken kullanılacaktır. İster el ister koltuk altı ister vücut veya yüz için olsun sadece ve sadece gece yatarken kullanılacak ve sabah bol su ile durulanacaktır.

3-Losyonlar çeşitli konsantrasyonlarda üretilir. Yüz için olan koltuk altına asla fayda etmez.. Koltuk altı çin olan da yüze asla ve asla sürülmez. Bir kozmetikçiden alınan losyonun ne olduğunu bilebilecekmisiniz. ?

Yanlışarın sayısı bitmez.. Bu bayan arkadaşa özel losyon verildi ve uygulama anlatıldı. O kadar memnun ki..

Sadece koltuk altı için ( EL TERLEMESİ veya SOĞUKLUĞU veya KIZARIKLIK-MORLUK YOK İSE ) operasyon önermiyoruz.  Losyonlarla kontrol altına alınamayan terlemelerde operasyon önerebiliriz.

AŞIRI KOLTUK ALTI TERLEMESİ + ELLERDE EL TERLEMESİ veya SOĞUKLUĞU veya KIZARIKLIK-MORLUK VAR İSE OPERASYON EN İYİ ÇÖZÜMDÜR.

HER İKİ SORUNDA BİR TEDAVİ YÖNTEMİ İLE ÇÖZÜM BULACAKTIR.  HASTA BEN SADECE KOLTUK ALTIMDAN ŞİKAYETÇİYİM DERSE LOSYON İLE TEDAVİ UYGULANABİLİR.

 

Bu losyonlar ABD de FDA onayı almış hala satılan mamüllerdir. Bu mamüllerin müadilleri Ülkemizde de bulmak mümkündür. Kozmetik tüm firmalar aynı formülü kullanırlar çok küçük farklılıklar vardır, o kadar.

Genel, Koltuk altı terlemesi, Yaz geliyor, Koltuk Altı terlemesi kabusu başlıyor mu?

Uzman TV terleme nedenleri ve tedavisi

Klipsli ETS ye uygunluk Kriterleri

Bu kriterler ideal hasta kriterleridir. Bu kriterler dışında kalanlar bu operasyonu olamaz demek bu rahatsılığı olanların bu operasyondan faydalanamamalarına neden olmak olur ki buda ayrı bir vicdanı sorumluluktur. Biz hastalarımızdan bu 6 maddeye uyum sağlayanların operasyondan en fazla fayda sağlayan ve en az yan etki izlediklerimiz olduğu kanaatindeyiz.

KRİTERLERİM

1-Eller, ayaklar, koltuk altı, yüz terlemesi  veya yüz kulak boyun kızarıklıklarından en az ikisinin olması.

2-Bu şikayetlerden  biri şiddetli diğeri hafif -orta derecede olabilir veya ikisi de ağır derecede de olabilir.

(Örneğin: El terlemesi ağır+Ayak terlemesi ağır, Yüz kızarması+ hafif el terlemesi, yüz terlemesi+hafif el terlemesi  gibi)

tüm bölgeleri ağır olan hastalar tedaviden daha çok fayda bulmaktadır.

yani en az iki bölgede belirtinin olması bu bölgelerinin biri ağır diğeri hafif olabilir. Her iki- üç bölge de ağır olabilir.

3-Sırt, göğüs (meme altı), göbek ve  bacak arkaları dize kadar olan vücut bölgesinin terlememesi veya çok çok az terliyor olması, ( sırttaki ve bacaklardaki operasyon öncesi aşırı terlemesi olanlar bu operasyona uygun değildir anmalı çıkmamalıdır. Operasyon öncesi ağır derecede sırt terlemesi olanlar  sırt terlemelerine alışık olduklarından operasyon sonrası bu terlemeye daha çabuk alışmaktadırlar)

4-Şikayeti dolayısıyla kişi sosyal, iş veya eğitim yaşantısında sıkıntıya düşmüş olması,

Örneğin: (elleri ağır derecede terliyor fakat bu şikayeti onda hiçbir sosyal iş veya eğitim sorunu oluşturmamış ise tedavi edilmesine gerek yoktur)

5-Bu şikayetlerin yaz kış oluyor olması gerekir. Kış aylarında tabii ki biraz azalma olabilir ama kış aylarında da şikayetler devam ediyor olması gerekir.

6-Ailede de birilerinin bunlara benzer şikayetlerinin olması. Bu bazen annede çarpıntı şikayeti de olabilir, bunun sempatik sinir sistemine bağlı çarpıntı olduğuna bizler karar verebilir.

Bu 6 kriteri taşıyorsanız ETS ye uygun bir ideal hastasınız demektir.

Op.Dr.İlhan Akaslan

Genel, Klipsli ETS ye uygunluk Kriterleri

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.