Ana Hat: (+90) 532-343-9989
Asistan: +90-544-343-9989
Sabit hat: +90-212-659-2994

About Vital Clinic

Redefining healthcare. We are committed to providing affordable services to as many people as possible.

Uyruğu: T.C.
Doğum Yeri, : Kilis
EĞİTİM
1992 – 1997: İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi, ABD Göğüs Cerrahisi Uzmanlığı..
1982 – 1988: İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
1978 – 1981: Kilis Lisesi

Suspendisse tincidunt sapien at ipsum iaculis laoreet. Donec ut lacinia nulla. Vivamus vel eleifend dolor. Ut dapibus eleifend libero a elementum. In pharetra fringilla eros, eget imperdiet lectus auctor eu. Curabitur enim mi, varius aliquam massa at, consequat pretium neque.

Mauris enim sem, lobortis non consectetur ut, accumsan vel est. Aenean eget odio a metus interdum pretium id in purus. Integer ac nisl ultricies, volutpat orci nec, lobortis justo.

Aenean convallis in odio eget laoreet. Quisque eros felis, dapibus eu odio at, eleifend mollis tellus. In consectetur, ipsum et viverra sodales, odio velit sodales eros, a sodales mi nibh vel orci. Nam viverra turpis augue, ac cursus erat volutpat sit amet. Nullam fringilla semper ipsum vitae tincidunt. Integer eu consequat eros. Maecenas mattis, augue congue euismod tempor, tellus orci ultricies ipsum, eu pellentesque quam urna sit amet justo. Cras mollis odio ac elit molestie, vitae iaculis lorem posuere.

1978-1981

O yıllarda Gaziantep ilçesi Kilis’deki tek normal lise olan Kilis Lisesinde okudum. Zamanının en iyi ve sosyal kültürel aktiviteleri olarak üst seviyede bir liseydi. İlçenin tek normal lisesi olduğu için ilçenin en verimli idealist öğretmenleri tarafından eğitim ve öğretime tabii tutulduk. Öğrenciye verilen müfredat öğretiminin yanında aldığı eğitim çok önemli, okulumuz bizi önce eğiitti sonra öğrettiği düşüncesindeyim sağ olasın Kilis Lisesi ve değerli eğitmen ve öğretmenleri 

1982-1988

Tıp Eğitim ve Öğretimime İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde başladım. Biz Kilis’ten bakınca Türkiye’de sadece Cerrahpaşa Tıp var sanıyorduk :)) 1. tercihim olarak girdiğim ülkemin güzide tıp fakültesinde zamanının en iyi hocaları ile tanışma fırsatım oldu. Yine tekrarlıyorum : Öğretimlerininyanında servis koridorlarında eğitildik. Sadece tıp eğitimi ve öğretimi değil iyi ve insanlığa faydalı bir insan olarak eğitilmemize katkıda bulunan tüm hocalarıma şükran borçluyum. Sn Ord.Prof.Dr.Ekrem Kadri Unat, Sn Prof.Dr.Orhan Kuran  , Sn. Prof.Dr.Kemal Alemdaroğlu, Sn Prof.Dr.Hayrettin Cebeci, Sn Prof.Dr.Asuman Müftüoğlu, Sn Prof.Dr.Hüsrev Hatemi, Sn Prof.Dr.Dinçer Uçak, Sn Prof.Dr.Erol Düren, Sn Prof.Dr.Halit Kayalı, Sn Prof.Dr……. yüzlercesine saygı ile anıyorum.. Her Göğüs Cerrahi Stajımızda ilk dersimiz bu saygın hocalarımı anmak ve öğrencilerimize anlatmak ile geçmektedir.  

1988-1991

Eşimle evlenip hemen eş kurası için Sağlık Bakanlığına başvurduktan sonra kura çekildi ve “Şanlı Urfa-Harran Kapı Sağlık ocağı” çıktı.. Tıp fakültesi son sınıfta yaptığımız Silivri-Binkılıç Köyü Halk Sağlığı stajından aldığımız gazla Türkiye’nin her yeri her köşesi bize pembe panjurlu birer yuva gibi olacağını hayal etmiştik. Öyle de oldu. Mecburi hizmette hiç sıkılmadık. Zevkle şevkle çalıştık. Şark Çıbanı ile tanıştık. Eşimle bir İstanbul ziyaretinde Çerrahpaşadan Mikrobiyoloji hocamız Sn Prof.Dr.Ekrem Kadri Unat hocamıza koştuk ve ” Hocam siz kitabınızda Şark Çıbanı eredike oldu yazmıştınızı, orası hala şark çıbanı kaynıyor ne yapalım” dedik. Asla unutamayacağızız bir ders gibi sözle “ben size kitabımda anlattım bir hastalık ile nasıl mücadele edilmesi gerekiyorsa onu takip edin” dedi. Yani okuyun uygulayın dedi. Elini öpüp odaan çıkarken de “Ben Mardin’de 1950 lerde askeri hekim iken Şanlı Urfa’da ilkokul çocuklarında parazit taraması yapmıştık. Madem siz orasınız 50 yıl sonra bu çalışmayı tekrar yapalım bakalım çocuklar parazitten arınmış mı dedi. Biz Urfa’ya sağlık ocağımıza döndük. Şark çıbanı ile hocanın kitabında ne yzıyosa uyguladık. Bakanlığa çok yazdık söyledik bir Şark Çıbanı Mücadele Merkezi kuralım diye ama zor işmiş olmadı. Bu o sağlık ocağından Türkiyenin en iyi, iki parazit yayınını çıkarttık. Vaka sayısı hala elega edilemedi. 1100 ilkokul çocuğunda parazit taraması ve 252 vakada Şark Çıbanı durumu.. Nasıl geçti günler anlayamadık. Kızımız doğunca bakım sorunları yüzünden Edirne’ye tayin istedik ve 1 yıl kadar da bu İlk Başkentimizde çalışma fırsatı bulduk. Bu Ülkenin nersesine gitseniz bir tarih bir kültür bir hazıne var.. 

1992-1998

Edirne’de artık daha fazla oyalanmadan TUS çalışmasına hız verip kazanmamız gerektiğini düşündük. 1992 Kasım TUS sınavı sonrası. İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Göğüs Kalp ve Damar cerrahi Ana Bilim Dalında Göğüs Cerrahi ihtisasıma başladım. Rahmetli hocamız, kürsü başkanı Sn Prof.Dr.Cemil Barlas ilk gün kasım TUS ile kazanıp gelen 2 kalp damar 2 göğüs cerrahisi asitanı bize ” biz burada göğüs kalp ve damar cerrahisi eğitimi veririz, göğüs ve kalp-damar diye ayrılmasını bana sordular mı, başlayan bu şartlarda başlar başlamak istemeden başlamaz” demişti. Sağolsun, ne iyi etmişiz, Göğüs Cerrahisi ile hiçbir ayrıma tabi tutulmadan kalp ve vasküler eğitim de aldık. Son yıllarımızda artık daha fazla vaka yapmak ve uzman olacak olmanın sorumlulukları ile Sn rahmetli hocamız  Prof.Dr.Göksel Kalaycı’ya sığınarak amaliyathane 9. masaya takılarak daha sonra da hocamızı bizim ABD hasta yatırmasını sağlayarak Göğüs Cerrahisine daha fazla odaklandık. Her hocamıza minnet borçluyum hepsinden birşeyler öğrendik. Biri ameliyat boyunca “aman ilhan aman ilhan diye diye dikkati öğretti” bir diğeri “vakana sahip olmayı” “bir diğeri “bugünkü sıkça uğraştığım  ETS (Endoskopik Torasik Surgery)  atası olan Aksiller açık Torasik Sempatektomiyi “, “bir diğeri sıklığı zarefeti ” bir diğeri “Alman ekolünü” bir diğeri de ” bırakıp kaçmamayı :)”  öğrettiler Hepsinden Allah Razı olsun. 

1998-2007

Tezimizi yazdık sınavımıza girdik pasta börekleri yedik. Uzmanlık belgemizi aldık .Uzmanluk eğitimi bittiiiii.. Eee nerede çalışacağız, gönül istiyor ki 5 yıl çalıştığın yuvanda devam etmek.  Ne mümkün Kürsünün ilk iki asistanıyız. 1992 Kasım TUS’u ile aynı gün ihtisasa başlayan  Alper Toker diğeri ben 10 gün ara ile uzmanlık sınavına girdik. San hocamız Prpf.Dr.Ertan Onursal ile Dekan beye gittik kürside kalmak isteriz dedik, ama ne çare ben kim oluyorum da hocalık için müracaat ediyorum. Bu arada bir baktım ki Reesen atamam yapılmış Rize Devlet Hastanesine. 

Bir başka şirin yurt köşesinde çalışma başladı. O zamanki Sağlık bakanı bizzat karşısında “Sn Bakanım Türkiye’nin yetiştirdiği ilk 200 göğüs cerrahı içindeyim.(O kadar az göğüs cerrahi var ki. ) ben Rize’de ne yapabilirim Göğüs Cerrahisi zor zahmetli ağır -Anestezi uzmanı ister Yoğun bakım ister Rize de bunların hiçbiri yok” dedim. Bakan bana söz verdi. “Şimdi biliyorsun Mesut Yılmaz başbakan reesen ataman yapılmış gitmezsen ayıp olur, sen3 ay sonra gel seni İstanbul’a atamanı yapacağım” dedi. Gözümü bir kapadım bir açtım 3 ay oldu mu diye bir bakmışım tam 9 yıl olmuş. 9 yıl sonra  Rize’den ayrıldım.

2002-2007

O Op.Dr.Turgay Hasanoğlu yok mu ahhhh ahhhh . Rize’ye gideli 15 gün olmuş, öğle aralarında bunlar muayanehaneye gidiyor ben hastanede yemek yiyiyor vakit geçiriyor YoğunBakım kurmakla vaktimi harcıyorum. Bir öğle arası “İlhan öğle yemeğine dışarı gidelim ” dedi Rize Liman lokantasında 5 çeşit yemek bir tabakta yedirdikten sonra (orası öyle bir lokanta o kadar lezzetli yemek var ki birer kaşık tadarak doyuruyorlar insanı) Doktorlar Sitesi Muayenehaneye çıkıp bir çay içelim dediler. Koridorda yürürken bir baktım ki Turgan abinin muayenehanaesini,n tam karşısında bri tabela üzerinde Op.Dr.İlhan Akaslan Göğüs Cerrahisi Uzmanı yazıyor. Abi bu ne ” sana sürpriz muayenehane açtık, senin açacağın yoktu” dediler. “abi ben 2-3 aya gideceğim Banak söz verdi” olsunnn sen 2-3 ay çalış sonra bırak git merak etme dediler.. Muayene masasını Ahmet Küçük , doktor masasını Doğan Birben Turgay abi birçok malzeme hediye vererek imece usulu bir muayenehanem oldu. Baktım içinde bir genç duruyor “bu kim abi” “o senin sekreterin ” dediler. Okan ile de o zaman tanıştık. Günler nasıl geçti anlayamadım. Yoğun Bakımı amaliyathanenin yanındaki büyük odaya eski bird ventilatör koyarak yoğun bakım yaptım, anestezi teknisyeni le torakotomilere başladım. Vakalar bir bitse atama isteyeceğim ama bitmiyor ki, biri çıkmadan ikisi yatıyor. Bir iki kez atamamı istedim. Sen orada tek kalıyorsun yerine biri gelmeden olmaz dediler. O zaman birini yollayın dedim,  kadro tek yollayamayız deyince anladım ki buradan çıkış yok. Çalış oğlum ilhan gece gündüz 7/24 çalışmayı bankalar değil ben icat ettim. Tekim ya her gece icap nöbetçiyim yine de ayda 1-2 yatılı nöbet de yazılıyor. Koskoca il Artvi’e de bakıyoruz, kaza bela vurdu kırdı eksik olmuyor, hastaneye gitmediğim gece olmadı hiç. Hastanede yattığım geceler çoktur. Eeeee gece gündüz çalışınca  Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Hocası Prof.Dr. Hasan Türüt‘ün  ifades ile efsane doktor olduk. Andon Grubuna girdim (Cumartesi akşamları sınırsız yemek yeme grubu) tabii o zamanlar 90 kg filinta gibi 34-35  yaşında olan ben ne yesem kilo almıyorum. 2007 den sonra benim yerine gelene Meslektaşım Hatice ERYİĞİT in çabalaı ile toplanan pnomotoraks vakaları hariç yayın yapamadım.

2007-2009

Özel Çapa İstanbul Hospital

2010-2017

Gop Günleri

2016-

Biruni Günleri

Real Stories From Real Patients

Turgay

Turgay

Kamran

Kamran

Cengiz

Cengiz

Ahmet

Ahmet

Real Stories From Real Patients

Albert Collins

Vital Center Patient

Linda James

Women and Child Center Visitor

Henry Martin

Sports Medicine Clinic Patient