Ana Hat: (+90) 532-343-9989
Asistan: +90-544-343-9989
Sabit hat: +90-212-659-2994
Genel, Hasta Katkıları, Yüz Terlemesi ve Kızarması

YÜZ TERLEMESİ VE YÜZ KIZARMASI

YÜZ TERLEMESİ VE YÜZ KIZARMASI

Değerli hocam ilhan bey bu e-postayı size sayfanızda hastalarınızla ve bilgi almak isteyenlerle paylaşmanız amacıyla ve teşekkür duygularımla gönderiyorum.

Sevgili arkadaşlar ben 30 yaşındayım ve öğretmenim. 09.03.2010 tarihinde Dr. ilhan AKASLAN beye KLİPSLİ ETS Ameliyatı oldum. Neden oldun diyecek olursanız şikâyetlerimin birincisi terlememin ilk yüzümden başlaması ve terlenecek bir olay veya bir ortama girdiğimde vücudum kuru olmasına rağmen yüzümden şapır şapır terler boşanmasıydı. İkinci şikâyetim ise bir arkadaş ortamında bir aile ortamından tutunda otorite saydığımız birinin karşısındayken topluluk içerisindeyken bazen kendi kendime bazen eşimle konuşurken bile yüzüm kıp kırımızı oluyor hemen kızarıyordum. Bu sıkıntıyı çekenler bu rahatsızlık kendisinde olanlar hemen anlayacaktır neler yaşadığımı ve düşünün ben bu durumdayken üniversite okudum, askere gittim, evlendim, çalışma hayatına başladım 30 yaşıma kadar bu rahatsızlıkla yaşadım. Yaşadım ama işte nerelerde ne sıkıntılar çektiğimi varın tahmin edin. Sosyal fobi olmaması nerdeyse imkansız gibi a sosyal olarak yaşayıp gidiyorsunuz. Önceleri psikolojik mi acaba dedim bir dönem antidepresan ilaç kullandım ancak kızarmayı biraz kafaya takmamanızı sağlıyor fakat terleme ve kızarma için herhangi bir işe yaramıyor gangliyon blokajı denemesi yaptırdım oda pek işe yaramadı tam tersine göz kapaklarımda düşme olmasına neden oldu sonuç olarak klipsli ets olmaya karar verdim.

Biraz hastane sürecinden bahsedeyim isterseniz hastaneye gidiyorsunuz bir iki tahlil film filan yapılıyor aynı gün ameliyat olabiliyorsunuz ancak tabiî ki ilhan bey ameliyat süresinin nerdeyse iki üç  katı kadar sizi bu ameliyata karar vermeden önce bilgilendiriyor durumu sonuçlarını gayet net olarak sizlere anlatıyor kafanızda en küçük soru işareti kalmaz merak etmeyin derim ben. Arkadaşlar bakın sonuçta bu bir ameliyat vücudunuzda doğal olan bir sisteme müdahale ediyorsunuz ama bazen bu müdahalelerde tıpta kaçınılmazdır biliyorsunuz. Eğer hayatınız bu rahatsızlık dolaylısıyla çekilmez hale gelmiş ve sizleri işinizden toplum hayatınızdan günlük yaşantınızdan maddi ve manevi olarak alıkoyuyorsa sizlere maddi manevi olarak hayatı yaşanmaz kılmışsa kesin bu ameliyatı olun derim. Ama bazı insanlar vardır ki biraz umursamazdır mesela bana ne ya kızardıysam kızardım der kafasına takmaz mesela hiçbir şeyi o zaman öyle yaşasın işte bıçak altına yatmaya ne gereği var değilmi? Neyse lafı çok uzattım. Şimdi ameliyatı oldunuz çıktınız, falan zaten ameliyat sonrası ağrılarınız olacak öksüreceksiniz, yaralarınız iyileşecek, kiminin bir ay sürecek bu nekahet dönemi kimi bir haftada toparlayacak bunlardan uzun uzun bahsetmiyorum arkadaşlar çünkü bunlar olağan şeyler işte kolun acıdımı nefes alabildinmi ağrı hissettinmi gibi şeylere takılırsak büyük resmi kaçırırız değilmi asıl ameliyat sonrası sonuç önemli ameliyat oldun ****** şimdi ne durumdasın olalı iki ay oldu memnunmu sun diye soruyorum kendime.

Arkadaşlar benim şimdiye kadar olunan ets sonuçlarını incelediğimde ameliyata şu mantıkla girdim %99 yüz terlemem geçecek ama belki de asıl derdim olan bu yüz kızarmasının geçmesi bana tam anlamıyla bir bonus olacak ama kendimi şartlandırmadım yüz kızarmamda kesin gidecek diye çünkü sonuçta gitmezse büyük bir psikolojik sarsıntı yaşayabilirdim. Ameliyat oldum çıktım ve iki ay geçti aradan şuan çok şükür yüz terlemem yok ameliyattan sonra hemen kesildi yüz kızarmamda yok evet şifayı veren ALLAH (CC) A HAMDOLSUN benim yüz kızarmamda geçti arkadaşlar şuanda ne yaparsam yapayım kızarmıyorum artık her türlü sosyal ortama çok rahatlıkla girip çıkabiliyorum çok şükür ne terlemem var nede kızarmam sonuç mükemmel şifayı veren ALLAH (cc) a HAMDOLSUN işini en iyi şekilde yapıp dünya standartları üstünde sonuç alabilen Doktorum Dr. İlhan AKASLAN beye çok teşekkür ediyorum. Yüz kızarması ve terlemesi için sonuç her ikisi içinde %100 diyebilirim. Gelelim olumsuz sonuçlarına arkadaşlar vücudun terlemesini ve sıcaklığını kesemezsiniz bu ter ve sıcaklık bir yerden çıkacak zaten doğru olanı da bu. Göğüs sırt ve bacaklarım terlemem gereken durumlarda diyeyim veya şöyle anlatayım hani eskiden yüzümün terlediği ve kızardığı durumlarda artık vücudumun tamamı terliyor ve ısınıyor böylece vücut bu işlemini yine gerçekleştirmiş oluyor ha bu refleks terleme ısınma rahatsız edecek derecede mi derseniz ben ameliyat olalı iki ay oldu henüz benim hayatımı karartacak pişman edecek durumda değil çok rahatlıkla alışabileceğiniz tolere edebileceğiniz bir durum zaten çevremizde birçok insanda normal olarak böyle yaşıyor. Çok problem değil yani bu refleks terleme çok kafanıza takmayın derim ben. Birde ellerinizin terlemeside kesiliyor bu ameliyattan sonra  e haliyle ellerinizde kurumalar ve çatlamalar görülebiliyor ama günlük bildiğiniz bir kremi ellerinize sürerek bu sıkıntıyı kolayca aşabiliyorsunuz merak etmeyin .

Birde önemli bir husus daha var arkadaşlar satış sonrası hizmet veya satış sontrası teknik destek oda ne diyeceksiniz ama gerçekten arkadaşlar ameliyatın başından bu günümüze kadar heran telefonun ucunda sizi dinleyen bilgi veren ve destekleyip duygularınız paylaşan bir doktor istiyorsanız Dr. İlhan AKASLAN beyi tercih etmenizi tavsiye ediyorum sağolsun yeterince bilgili ve ilgili bir doktorumuz var bu ameliyatın ömür boyu hangi sonuçları verceğini ve ilerde nelerle karşılaşabilineceğini takip eden ve yaşadığınız sürece sizle beraber olabilen bir doktorumuz var. Hocam size çok teşekkür ediyorum bizleri anlayıp hastalığımız üzerinde yoğunlaşıp kendinizi sıradan bir göğüs cerrahi uzmanı olmaktan sıyırıp hiperhidroz alanında dünya standartları üstünde sonuçlar aldığınız için çok ama çok teşekkür ederim.  İyiki varsınız.

Arkadaşlar oturdum ve içimden neler geliyorsa onları yazdım eksiklerim ve cümlelerde hatalarım olabilir affedin varsa hatam zaten burada yazmakla her şey anlatılamaz ben sürekli yardımcı olmaya hazırım bu nedenle aşağıya açık e-posta adresimi ismimi cep numaramı yazıcam özel olarak bilgi almak isteyen arkadaşlar her zaman ulaşıp yardım ve bilgi talep edebilir herkese mutlu ve sağlıklı hayat diliyorum hoşça çakalın.

 

 

YORUM VE YAZILI SORU İÇİN TIKLAYINIZ

Previous ArticleNext Article

57 Comments

 1. Sercan Kayacı :

  Sercan Kayacı :
  merhabalar öncelikle çok değerli saygıdeğer İlhan hocam size çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin insallah.Benim derdim sorunuma gelince de ben sercan 35 yaşındayım ergenlik yaşımdan beridir yüz terlemesi ve kızarması sorunum vardı hayatım tam bir kabustan ibaretti hiç bir ortama giremiyordum kızarıp terleyeceğim diye hep kaçıyordum rezil olma duygusu sarmıştı beni her zaman yaz kış nerede olursam olayım hep terliyordu yüzüm kışın en soğuğunda bile terliyordum içime bir ateş basıyordu anında bir kaygı bir heyecan korku panik stres hep kabusum idi hiç bir sosyal faaliyette bulunamadım onca senedir hayatımın her anlamında başarısız oldum genelde.o yüzden geçen senelerime acıyorum açıkcası hayatım terlemeyle geçti 35 yaşıma kadar.Taki değerli doktorum üstadım artık kurtaricım İlhan Akaslan beyle tanışana kadar.Sağolsun kendilerini buldum Ameliyat oncesi randevumu aldım ameliyatimla ilgili bütün bilgilerini benimle samimi dürüst açık sözlülükle paylaştı benimle. Samimiyetine dürüstlüğüne ayrıca çok teşekkür ederim ilhan beyin.neyseki ameliyatımı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi hocam bu terleme işinde tam bir uzman profesyonel iyiki tanimisim kendilerini hiç bir sorunum kalmadı yüzüm kupkuru kızarmam yok oldu çok mutluyum her ortama mutlu bir şekilde girebiliyorum artık gerçekten anlatmakla bitmez yaşanır diyorum doktorum sayın ilhan akaslan beye çok teşekkür ediyorum minnettarım kendısine sağolsun var olsun Allah uzun ömürler versin.meslek hayatında başarılar diliyorum İlhan beye saygılarımı sunuyorum iyiki varsınız görüşmek dileğiyle…

 2. Sercan Kayacı :
  merhabalar öncelikle çok değerli saygıdeğer İlhan hocam size çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin insallah.Benim derdim sorunuma gelince de ben sercan 35 yaşındayım ergenlik yaşımdan berdir yüz terlemesi ve kızarması sorunum vardı hayatım tam bir kabustan ibaretti hiç bir ortama giremiyordum kızarıp terleyeceğim diye hep kaçıyordum rezil olma duygusu sarmıştı beni her zaman yaz kış nerede olursam olayım hep terliyordu yüzüm kışın en soğuğunda bilen t erliyordum içime bir ateş basıyordu anında bir kaygı bir heyecan korku panik stres hep kabusum idihiç bir sosyal faaliyette bulunmadım onca senedir hayatımın her anlamında başarısız oldum genelde.o yüzden geçen senetlerine acıyorum açıkcası hayatım terlemeyle geçti 35 yaşıma kadar.Taki değerli doktorum üstadım artık kurtaricım İlhan Akaslan beyle tanışan a kadar.Sağolsun kendilerini buldum Ameliyat önce sı randevu mu aldım ameliyatına ilgili bütün bilgilerini benimle samimi dürüst açık sözlülükle paylaştı benimle. Samimiyetine dürüstlüğüne ayrıca çok teşekkür ederim ilhan beyin.neyseki ameliyatımı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi hocam bu terleme işinde tam bir uzman iyiki tanimisim kendilerini hiç bir sorunum kalmadı yüzüm kupkuru kızarmam yok oldu çok mutluyum her ortama mutlu bir şekilde girebiliyorum artık gerçekten anlatmakla bitmez yaşanır diyorum doktorum sayın ilhan akaslan beye çok teşekkür ediyorum minnettarım kendısine sağolsun var olsun Allah uzun ömürler versin.meslek hayatında başarılar diliyorum İlhan beye saygılarımı sunuyorum..

 3. merhabalar öncelikle çok değerli saygıdeğer İlhan hocam size çok çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun elleriniz dert görmesin insallah.Benim derdim sorunuma gelince de ben sercan 35 yaşındayım ergenlik yaşımdan berdir yüz terlemesi ve kızarması sorunum vardı hayatım tam bir kabustan ibaretti hiç bir ortama giremiyordum kızarıp terleyeceğim diye hep kaçıyordum rezil olma duygusu sarmıştı beni her zaman yaz kış nerede olursam olayım hep terliyordu yüzüm kışın en soğuğunda bilen t erliyordum içime bir ateş basıyordu anında bir kaygı bir heyecan korku panik stres hep kabusum idihiç bir sosyal faaliyette bulunmadım onca senedir hayatımın her anlamında başarısız oldum genelde.o yüzden geçen senetlerine acıyorum açıkcası hayatım terlemeyle geçti 35 yaşıma kadar.Taki değerli doktorum üstadım artık kurtaricım İlhan Akaslan beyle tanışan a kadar.Sağolsun kendilerini buldum Ameliyat önce sı randevu mu aldım ameliyatına ilgili bütün bilgilerini benimle samimi dürüst açık sözlülükle paylaştı benimle. Samimiyetine dürüstlüğüne ayrıca çok teşekkür ederim ilhan beyin.neyseki ameliyatımı başarılıdır şekilde gerçekleştirdi hocam bu terleme işinde tam bir uzman iyiki tanimisim kendilerini hiç bir sorunum kalmadı yüzüm kupkuru kızarmam yok oldu çok mutluyum her ortama mutlu bir şekilde girebiliyorum artık gerçekten anlatmakla bitmez yaşanır diyorum doktorum sayın ilhan akaslan neye çok teşekkür ediyorum minnettarım kendısine sağolsun var olsun Allah uzun ömürler versin.meslek hayatında başarılar diliyorum İlhan beye saygılarımı sunuyorum..

 4. arkadaşlar 22 yaşındayım kendimi bildim bileli yüz kızarıklığı hastalığım var ilk ets klips ameliyatımı 2013 te oldum ve hiç bir işe yaramadı sonra ilhan hocamla tanıştım ilk ilaç verdi ve o ilaç bile %50 yakın geçirdi 3 sene kullandım ve 2 ay önce klips ets ameliyatı oldum ve sonuç mükemmel %85 oranında yüzümün kızarıklığı geçti ilhan hocama ne kadar teşekkür etsem azdır şunu ututmayın her ets yüz kızarıklığını geçirmez keşke ilk ilhan hocama gelseydim

 5. Hocam bende ets ameliyatı oldum el terlemesi şikayetim vardı şimdi ellerim kupkuru karın bölgem kaltuk altı ve sırt bölgemde aşırı reflek terleme oluyor günde 3 4 kere tşört değiştiriyorum vucudümdan çeşme gibi su fışkırıyor hayatımdayaşadığım en büyük pişmanlık ets ameliyatı olmam oldu lütfen bana yardım edin saygılar

 6. Ben de iki yıl olmadı daha klipsli ETS oldum ama yüz kızartma şikayetim hala devam ediyor hiçbir değişiklik yok nedenini merak ediyorum boşuna ameliyat oldum buna üzülüyorum

 7. Yüzüm çok kizariyor.klipsli ets ameliyatini olmak istiyorum .yirumlari okudum bnm için tek çözüm bu.bu ameliyatı sigorta karsiliyormu .karsilamiyorsa fiyati nedir.yardimci olursaniz sevinirim .iyi günler.

 8. Mrh değerli ilhan hocam.Ben 28 yaşındayım 16 yıldır yüz kızarıklığı sorunum var.her gün her an sıcakta soğukta kıpkırmızı.böyle olunca tepkilerden çok nefret ediyorum.Kızarmışsın yine neoldu v.s.dalga konusu olmaktan çok yoruldum.Yüzümü saklamktan gözümü kaçırmaktan.Benim mesleğim kasiyerlik binlerce insan,düşünün halimi.Ben size ulaşmaya çalştım 2yıl önce ulaşamadım.Bununlailgili doktora hiç gitmedim taki sizi görene kadar bütün yazılarınızı okuyana kadar.lütfen yüzüm normal insanlarınki gibi olsun artık yardımınıza çok ihtiyacım var.Cevap yazabiilirseniz dünyanın en mutlu insanı olurum.çok teşekkürler.

 9. merhaba hocam benim yüzüm sıkılınca sinirlenince heycanlanınca ve sıkılınca ve sicaktan soğaya girince yüzüm kızarıyor bunun için klp li ets amaliyatı olmak istiyorum klp li ets amaliyatı fiyat nekadar ssk karşılıyormu lütfen yardım edin

 10. Merhaba hocam.nerden baslasam bilemiyorum ama size oncelikle derdimi anlatmak isterim.ergenlige girdigimden beri yuz kizarmasi ve terlemesini hep sorun eden biri oldum.bir cok doktor ve psikolok gezdim fakat bir cozum bulamadim.her ortamda kizarmak ve terlemek o kadar can sıkıcı ki yasayan bilir demekten baska bir sey soyleyemiyorum.kimseyle dialoga girememek biriyle konusmaktan cekinmek bu kiz erkek farketmiyor cunku biliyorum ki bu isin sonunda kizaracam ve terleyecegim komik duruma dusecegim.bu yuzden hep etrafimda cegingen ve sakin bir kisilige sahip biri olarak gorulurum.ama kimse bilmezki icimden neler geciyor ben de konusmak bagirmak gulmek heyecanlanmak istiyorum.insan gulunce bile kizarir mi evet ben kizariyorum hem de oyle boyle degil.gulmek bile haram anlayacaginiz.ben 2004 yilin da unuversiteyi kazandigim sene bu ise bir cozum bulmak icin ets ameliyati oldum marmariste.o gunler de cok heyecanliydim benim parcam olmus igrenc durumdan kurtulacacagima.aslinda ameliyattan sonra ki ilk 2 ay benim acimdan gayet iyiydi herhangi birisiyle konusurken ne kizriyordum ne terliyordum.ama ne olduysa iki ay sonunda oldu.terleme olayi buyuk bir oranda gecti ama kizarma yuzde verecek olursam %20 oraninda bir iylesmeyle bu gunlere geldim.ama son bir aydir vucudumda kontrol edemeyicim derecede terleme oluyor.daha onceler de oluyordu ama bu cok farkli nerdeyse gunum 15 saati terliyorum.buna gece uykuyuda ekliyorum.surekli giyisilerimi degistrmekten biktim artik.sabah yataktan her yerim islak bir sekilde uyaniyorum.bunun nedeni ne olabilir?bi de o donemde yaptigim ets ameliyati varsalim klipsler dogru yere takilmis olsun tekrar ameliyat ilma ihtimalim var mi?ve ne gibi basari orani olur?bu arada yasim 32 ve bu msj cevap verirseniz cok sevinirim.pskolojim gercekten cok kotu.cevabiniz icin simdiden tesekkurler…

 11. merhabalar ilhan bey benim şikayetim yüz kızarması ve yüz terlemesi terlemeden dolayı çok muzdaribim dahiliye ye gittim bana zinko mega adlı bi iac verdi terlemeni azaltacak dedi ama hiç bişey olmadı artık hayattan bıktım 19 yasındayım,yaz aylarından nefret ediyorum beni kurtarın yalvarıyorum ayaklarınıza kapanıyorum…

 12. aşırı yüz ve saç terlemem var hipoglesemi hastasıyım bu ameliyatı olmak istiyorum bi zararı olur mu

 13. hocam merhaba.ben 28 yaşındayım. yaklaşık 6 yıldır yüz alın terlemesi buna bağlı da vücut ısısının artması ve nihayetinde de sosyal bozukluklar ortaya çıktı. şu anda özellikle tsnımadığım bir ortama girdiğimde terliyorum ve diyeceklerimi dahi unutuyorum. antidepresan ilaçlar önerdiler pek bir işe yaradığını söyleyemem bana yardımcı olursanz çok sevinirim.

 14. Arkadaşlar merhabalar..Arkadaşlar bende yüz kızarması ve terlemesi problemi yaşıyan bir insanım.Bende bu işe sizin gibi çözüm arayanlardanım.Forumlarda ve nette çözüm yollarından biri olarakta stellat ganglion blokajından bahsediliyor.Bu konuda bu işlemi yaptıran bir insan olarak sizlere yardımcı olmak istedim.Arkdaşlar ben 2 sene önce bu işlemi yaptırdım bir algoloji bölümünde.Yaptırdım ama neredeyse hiç fayda göremedim ama hiç..Hoca boyunun bir sağ tarafından 3-4 gün sonrada sol tarafından yaptı..1 hafta gibi bir rahatlama sağladı ama hepsi oydu YANİ BENDE BİR İŞE YARAMADI ARKADAŞLAR ne kızarmaya ne terlemeye etkisi oldu.Daha sonra psıkolok tarafındanda bir ilaç tavsiye edildi forumlarda konusuluyor ondanda bir fayda göremedim arkadaşlar fazla uyku yapıyor ve kalp atısını resmen yavaslattıgını hıssettım bıraktım..Son umudumm ets.Bunun için yakın bir zamanda İlhan Akaslan hocanın yanında gidecem.İnşallah bu sefer kurtulurum inşallah hepimniz kurtuluruz.Son olarak arkdaşlar bu iki yöntem ısrarla belirtiyorum ki bende bir işe yaramadı.Sizdeki etkisini bilemem..Yazmamım tek nedeni sizlere bu konuda fikir sunabilmek..Herkese iyi günler..

 15. merhabalr benimde yüzkızaması sorunum var dayanamıyorum artık insanalrın yine kızardın kızarıyorsun demeleri sinirimi bozuyor iç bişey yapamıyorum iş hayatımm okul hayatım hep sorunlu bu yüzden çalısmak istemıyorum okuluma devam etmek istemıyorum makyaj yapıp kamufle etmek istemıyorum bu durumdan kurtulmak istiyorum ama normaldede terleyen biriyim ve bu ameliyatı olmaktan korkuyorum refleks terlemeyı kaldırıcak bünyemde yok en azından hafiflesin bunun için bir ilaç söyleyin lütfen azda olsa bir umut hocam lütfen

 16. Hocam merhabalar. Bende önceleri aşırı bir durumda yüz kızarması vardı aile bireylerimden biriyle konuşurken dahi kıpkırmızı oluyordum. Kızarmanın yanında yüz ve el terlemeside var tabi.6 ay boyunca *****ve *****adlı ilaçları kullandım. Kızarma durumum biraz olsun geçti diyebilirim ama ilaçları bırakalı yaklaşık 1 ay oluyor ve önceden sadece yüzümde ve ellerimde olan terleme vücudumda da başladı. Ama vücut, yüz ve ellerim kadar terlemiyor. Bende klpsli ets olmayı düşünüyorum ama vücut terlemesi olanlarda uygun görmüyormusunuz?Özellikle yüz bölgemdeki terleme beni insanların yanında çok mahcup ediyor hocam. Alın bölgem hiç kurumuyo zaten.Vücut terlemem olsada acaba sadece yüz terlemesi için klipsli ets olamazmıyım?

 17. Öncelikle herkese merhaba 29 Haziran 2012 tarıhınde yüz ve boyun kızarması sebebiyle Sayın İlhan Akaslan Bey’e klipsli ets ameliyatı olmuş bulunmaktayım ameliyat olalı yaklaşık 18 gün oldu kendimi gayet ıyı hıssedıyorum önceleri aynaya bakdığımda kızaran yemek yerken kızaran en ufak dıyaloglarda kızaran vs..vs.. ben şimdi tüm bu sebepsiz yere kızarma sorunumu atlatmış bulunmaktayım ancak ani olumsuz bı durumla karşılaştığımda çok az kızarıyorum oda sadece boynumda oluyor yuzumde hıc problem olmuyor ki ben daha ameliyatın yeni olduğunu zamanla özguvenımın dahada yerıne gelcegını kızarmamaya alışacagımı dusunup çok daha ıyı sonuçlar elde edeceğimin kanaatındeyım refleks terlemeye gelince normalde yüzümün kızarması gerekirken bu ter olarak kendini ortaya çıkartıyor açıkçası ben bu konudan yanada muzdarıp değilim vucudum çok da terlemıyor ben çoğu kısının abarttığını dusunuyorum zaten yazın en sıcak olduğu zamanlardayız ameliyatı olmayan kişiler bile terlemekte,kışın çok daha ıyı olucagından emınım sakın refleks terlemeyı kafanıza takıp ameliyattan vazgecmeyın yeniden doğuyorsunuz ! İlhan Bey’e gelince o sadece sıradan bir doktor değil…Tanıştığımız bir gunden beri ilgisini alakasını eksik etmedi hatta ilk randevuya gittiğim zaman beni önce ilaç tedavisinde bulunmaya ıkna ettı ama bendeki sorun ağır olduğundan ötürü ilaç işe yaramadı ameliyat kararını aldık ameliyat önceside çok gergındım hep yanımda oldu moral verdi ameliyattan çıktıgımda bıraz ağrım vardı ama agrı kesıcılerle hafıfledı 2 gun içindede butun gogus ve sırt ağrılarımdan kurtuldum bunyemın bıraz saglam oldugunu dusunuyorum ama en kötu ıhtımal amelıyat olacaklara soyleyecegım sey 1 hafta ! 1 hafta sonra herkes normal hayatına (tabı kızarmadan) dönuyor ben 2 gun sonra gayet işe gıtmeyede başladım ameliyat olacak kişiler vakıt kaybetmeyın ve bazı sitelerde gördüklerim doğrultusunda şunu rahatça soyleyebılırım İlhan Bey hakkındakı olumsuz düşünenleri fazlasıyla yadırgıyorum hıc para goz art nıyet biri degıldır hatta kendisi bu uygulamayı bütün masraflarıyla bırlıkte en uygun fiyata yapan hekimdir bilginizee… sağlıklı mutlu günler

 18. benim yanaklarım kızarıyor..dermatalojiye gittim ilaç verdi.ilacın adı borik asit ve 2 tanede krem verdi..asitli suyu sürnce kızarıklık artıyor..ve yüzümün içğ sanki yanıyor gibi çok rahatsız edici….lütfen nasıl geçer bu kızarıklık söylermisinizz..lütfenn.şimdiden teşekkürler..

  1. Merhaba,
   Hassas ciltlerde tahriş edici tedaviler zararlı olabilir. Bunu ilgili uzaman arkadaşımız ile konuşarak çözebilirsiniz. Kızaıklığın tedavisi hakkında öncelikle http://www.yuzkizarmasi.com adresindeki çoğu yazıyı okumalısınız.

 19. merhaba hocam daha önce bu opesaysonu geçirdim ama sonuç vermedi terlemem kesildi ama kızarma devam ediyo kesin sonuç nedir ne yapmam gerekir ??

 20. Merhaba arkadaşlar. Bende doğuştan el ve ayak terleme şikayetine sahiptim. Bu sene bunun için ameliyat oldum. Refleks terleme olayını biliyordum. Ve bunu göze aldım çünkü el ve ayaklarım çok terliyordu. Şimdi el ve koltuk altı terim tamamen kesildi. Ayaklarım ise daha az terliyor. Ama elimin teri şimdi karın ve göğüs kısmıma vurdu. Elimin terleyeceği zamanlarda heyecan, stres, çok sıcak ortam gibi durumlarda bu kısmım terliyor. Ama normal insan terlemesi gibi değil. Bu sebeple bu kış en az 10 defa grip oldum. Eğer bunu göze alırım diyorsanız ameliyat olun. Ama yok rahatsız olurum diyorsanız ( ki bazen kıyafetimin rengi bile değişebiliyor) olmayın derim.

 21. Herkese slmlar,
  Size Hayatımdan geçenleri tüm gerçekliğiyle yazıyorum…
  Yaşım 24, kucuklüğümden beri en büyük şikayetim yüz kızarmasıydı, normal olarak hic terleyen biri değilimdir, fakat aşırı patlayıcı şekilde gelen yüz kızarması hayatımı zehir ediyordu, bu kadar sosyal, sporcu biri olmam rağmen bunun nedenini bilmiyordum, daha sonra 2009 yılında ilhan beyle konusup ameliyat olmaya karar verdim, unıversitenin 2 senesiydi, ilk senesinde yuzumden dolayı cok zorlanmıstım, eylul baslarında ameliyatımı oldum, yüzüm gercekten cok iyidi, hıc bir kızarma yoktu,patlama yoktu, her ortama cıkıyor, tum kız arkadaslarımla mukemmel vakıt gecırıyodum, refleks terlemem azdı, ama havalar cok soguk degildi, o yuzden hıc aklımda refleksle ilgili hic bisey yoktu, okul bitti haziran 24 unde istanbula geldim, hersey yolunda giderken, bi gun cuma namazına giderken, tisortumun sırılsıklam oldgunu gordum… cok kotuydu ve korktum,neden boyleydi, temmuzla beraber,terlemelerim sırtımda ve koltuk altım da asırı artmıstı, bu yuzden hep atlet giyiyior ve gunduzlerı cıkamıyordum, kı 2010 yazı cok sıcak gecmısti, olesine kafayı takmıstımkı 10 ay sonra klipsleri cıkardım, (2010 agustos) eylulde ameliyatla mı nedir bilmem terlemelerim daha kotu oldu,cunku cok kafaya takıyordum,terlicek olmayı bılmek,vucut yapmasa bile, kendi kendine psıkolojık terliyordum… fakat daha sonra zaman gectıkce % 30 civarlarında bi gelisme gordum, 1 sene boyunca devam etmekte. su an da kızarmıyorum, yuz durumu aynı, fakat terlemem biraz azaldı, ozellıkle bırazda kullandıgım spreylerden dolayı, cok memnunum, en onemlı nedenide artık takmıyorum, yururken terliyomuyum terlemiyomuyum diye dusunmuyorum, terlesem bile, hıc rahatsızlık duymuyorum, cunku dunyada bunu yasayan ben degılım sıcak havalarda herkes terlıyo… en onemlısı yuzum cok iyi… sadece amelıyat degıl psıkolojık olarakta kendınızı toparalamak gerekıyo, ilhan bey sagolsun cok yardımcı oldu, hep konustuk, sorunları cozduk, verdigi spreyde gercekten cok etkili, sunu soyluyum arkadaslar, kafadakılerı cozmenınzı onerırıım ozellıkle refleks terlemesi olan arkadaslara soyluyorum… hersey yoluna girer…. ben su an cok memnunum,nısanımı,nıkahımı,dugunumu yaptım, kendıme soruyorum, ben eskı yuzumle bunları Kaldırabılırmıydım?? Kaldıramazdım…o zaman bu amelıyat benım ıcın dogru kararmıs, su anda ole yada bole memnunum ve mutluyum……
  yüz kızarması olan arkadaslar cektıgınızı ben bılıyorum, su an dıyorumkı yüz kızarmasıda ne, nasıl bı ınsan kızarırkı, onu yasayan bılır, ben hıc bı ortama hıc bı yere gıremıyodum, o kadar yakısıklı fızıklı olmama ragmen… o yuzden amelıyatı onererım. yınede karar sizin…

 22. merhaba hocam.
  ben gecen sene size yüz kızarıklıgından ameliyat olmuştum ameliyatım çok başarılı geçmişti tekrar bunun için teşekkür ederim.
  ama ter konusundan cok şikayetciyim yaz aylarım çok zor geçiyor ter önleyici için arastırma yaptm ve silver wet diye ter yok edici mendil buldum teri %99 yok ediyormuş
  ter bakterilerini öldürüyormuş acaba bundan kullansam vücuduma bi zararı olurmu. ter kendini dısarıya atamayınca bi zararı olurmu yada buna benzer ürünler kullanabilirmiyiz?
  beni bilgilendirirseniz cok sevinirim şimdiden tesekkürler

 23. Sayın İlhan Bey Diğer Arkadaşlar Gibi Bendede Yüz Kızarması Var 🙁 Yaşım 23 Bu Hastalık Bende Son 3 Senedir Var. İnanın Benim Yaşama Sevincimi Aldı. Okadar Mutsusum Ki Anlatmaya Kelimeler Yetmez. Şu Genç Yaşımda Hayata Küstürdü. Ben Size Ameliyat Olmak İstiyorum Ama Size Nasıl Ulaşacağımı Bilmiyorum. Nolur Bana Yardım Edin. Kimselere Anlatamıyorum. Doktora Çıkıyorum Bana Bişeyin Yok Deyip Pisikolojik Hap Yazıp Gönderiyorlar. Ben Kütahyadan Yazıyorum. Nolur Yardım Edin 🙁 İntihar Etçek Duruma Geldim Artık 🙁

 24. merhabe hocam
  benim yüzdeki kızarıklarım yanaklarımda sadece gözlerm hemen altıı… çok yanıyolarr buz koyuyorum ama daha çok kızrıyoo sankii… 1 hafta geçmiyoo kızardıgı zman… ama benim kışın hiçç bişey yok… yazın çok kötü oluyorum kallarım boynum çok kaşınıyoo … acaba tadavisi falan varmıı? ne yapabilirm… yarımcı olursanız sevinirimm

 25. benımde sorunumda aynı tum vucudum terlıyor ozellıkle yuzum asırı terlıyor ve kızarıyorsosyal yasantımı ve ısyasantımı olumsuz etkılıyor neyapacam bılemıyorum

 26. merhaba hocam.ben bir buçuk yıl kadar önce sizin dışınızda bir hastaneye yüz kızarması,el ve koltukaltı terlemesi yüzünden klipsli ets ameliyatı oldum.fakat yüz kızarması hiç geçmedi.elim ve yüzüm çok daha az terliyor.yalnız,vücudum aşırının ötesinde terliyor.ayaklarım kokuyor.yazın vücudum öyle terliyor ki,bütün kaburga kemiklerim ıslaklık yüzünden,kıyafetlerimden belli oluyor :D.şimdi inanılmaz pişmanım.ameliyatı olduktan sonra 6 ay kadar nefes alamadım.hareket edemedim,sağa sola dönemedim.can çekiştim.klipslerimi çıkarttırmak istiyorum.size gelmek istiyorum.fakat şuan maddi açıdan hazır değilim.ssk sizde geçerlimi.ve maliyeti toplamda ne kadar? biliyorum fiyat veremiyorsunuz ama bende ona göre size hazırlıklı gelmek istiyorum.bilgi verirseniz beni çoook mutlu edersiniz.teşekkür ederim.

 27. sayin hocam,
  ben 18 yasindayimm,fransada yasioyumm…
  ve aşırı derecede yüz kızarmasindan sikayetim var arkadaş ortamında olsun, biriyle konuşurken, utandığımda, çekindiğimde, ev ortamında bile kızarıyorum. ve kizardigimdaa yuzumm terliyorrr bu terleme dudak ûstû( yani biyik bolgesi, ve ka$ bolgesindee oluyorr .ve kızardığım zaman kızardığımı hissediyorum o zaman daha kötü oluyorum. o ann gorunmezz olmak istiyorumm…
  bu problemdenn kurtulmakk istiyorrmm artikk asiri derecede rahatsiz edici bir durumm.. sosyal ortamlardan kacmaya basladimm ..
  kesinlikle ameliyat olkmakk istiyorum, ve nasil randevu alabilirimm? hastane hangi sehirdee?tedavi ücreti nedir? ayni gunde amliyatt olabiliormuyumm ? bunlarin hepsini ogrenmekk istiorumm beni aydinlatirsaniz cok sevinirim ve bu yaz tatilindee turkiyeye geldigimde bu ameliyati gerceklestirmek istiyorumm.. yardımcı olursanız çok sevinirim..teşekkürler

 28. Merhaba !
  Ben ets ameliyatı olmak için hocamın yanına gitmiştim fakat olmadım hocam saolsun farklı bir uyglamaya tabii tuttu ve sonuç mükemmel. Yani ets ye gerek kalmadı.
  Sorunum ;
  1.Yüz terlemesi
  2.El terlemesi
  3. Ayak terlemesi
  4.Terlemenin tetiklediği sosyal fobim.
  Not ; yüz kızarmam çok hafif , el terlemem rahatsız etmeyecek yada
  kamufle edebileceğim oranda , ayak terlemem var fakat amaaan boşver diyebileceğim
  kadar önemsemediğim birşey. koltuk altı terlemem eh bence olması gerek diyebileceğim
  miktarda yada oranda .
  Sayın hocamla karşılaşma anım ve sonrası ;
  1. Kesinlikle saygılı
  2. Kesinlikle kibar
  3. Kesinlikle ılımlı ve olumlu
  4. Kesinlikle ve Kesinlikle Hastanelerin ticarethaneye dönüştüğü
  doktorların esnafa ( bende esnafım) hastaların ise müşteriye dönüştüğü
  şu günlerde, görüşmeden çıkınca vay be bir doktorla bir hekimle görüştüm
  diyebileceğim kadar DOKTOR olduğunu hissettiren bir kişiliğe sahip biri.
  5. Yapılacak uygulamadan sonra hastasının başarılı olmasında da başarısız olmasında da her halükarda hastasıyla beraber olacağı hissini kişiye verebilen bir kişiliğe sahip.
  6. Bana ;
  a. Sorunumun temelinde yatabilecek nedenleri ,
  b. Çözümünden dolayı oluşabilecek nedenleri ,
  c. Alternatif çözümleri ve etkilerini bildirdi.
  d. Kararı hür irademle bana yani şahsıma bıraktı
  fakat ben % 100 ets ameliyatı olmak için gittiğim halde hocamın sayesinde ameliyatı olmadım . (ets ameliyatı iyi yada kötü demiyorum çünki denemediğim birşey ben sadece hocamın sayesinde farklı bir alternatif bulunabileceğini öğrendim ve ilk bu soruna bu şekilde çözm aramaya yöneldim )
  Hocamın verdiği uygulamayı tam 1 haftadır uyguluyorum zaten ertesi gün kendini göstermeye başladı .
  Uygulamadan sonraki 1 hafta ve Ben !
  Sizinle hocamın bana tavsiye ettiği ürün yada uygulamaları malesef etik olmayacağını
  düşündüğüm için paylaşmayacağım , malumunuzdurki birinde işe yarayan dierinde yaramayabilir ve ben biliyorumki
  şu an bu satırları okuyan siz ! en az benim 1 hafta önceki halim kadar karamsar ve allhım beni
  bir kez daha yeniden yarat ama şu huyumu alarak yarat diyecek kadar vahimsiniz. Size bu konudaki tek verebileceğim
  telkin şu aşağıya yazabileceğim satılardan çıkaracağınız meal olabilir.
  HOCAM KALBİNİZDEN HER NE GEÇİYOR İSE , İYİ YADA KÖTÜ HİÇ FARKETMEZ ALLAH TAMAMEN GÖNLÜNÜZE
  GÖRE VERSİN. 1 HAFTADIR O KADAR FARKLIYIM O KADAR FARKLIYIM OOOOOOKADAAR FARKLIYIM Kİ ! İFADE EDEMEYECEĞİM
  DERECEDE , YAZILARIN ve SÖZLERİN KESİNLİKLE YETERSİZ KALACAĞI KADAR MUTLUYUM. O GÜZEL ALLAHIM SİZDEN , SİZİNLE TANIŞMAMI VESİLE
  KILDIRAN ( internet , hastane , beni size getiren arkadaşım, yönlendirdiğiniz uygulama seçenekerini üretenler, ve dierleri ) HEPSİNDEN RAZI OLSUN.
  Son Söz ;
  Hocam en kısa zamanda ankaraya gidip bütün brokratlarla tanışmak istiyorum ( Kendime güvenim bu kadar arttı 😀 )

 29. iyi günler bendede aynı sikaet birini tanıdık birini görsemhemen kızarmaya başlıyorum ardından terlememye yabancı bir ortama girsem gene aynı bi hastane bi devlet dairesine bi kuruluşa kısacası girdiğim her yerde resmen domates olup ıslak mendile dönüyorum bide koltuk altlarım terliyo hocam bundan nasıl kurtulurum amaliyat olsam kaça mal olur minumum maksimum maliyet açıklarsanız sevinirim

 30. Öncelikle Meraba, yha bu yüz kızarması bende de oluyor heryerde oluyor örneğin otobüse bindiğimde, arkadaşlarımla konuştuğumda kız olsun erkek olsun fark etmez hemen kızarıyorum,sınavdan çıktığımda veya biriyle polemiğe girdiğimde yüzüm hep kızarıyor ve bu durumda beni çok üzüyor kimse beni görmesin diye biyerlere saklanmak istiyorum bu durumdan sıkıldım artık cevabınızı bekliyorum…

 31. merhaba,, benim sorunum aşırı derecede yüz kızarması idi. Bu sorunla ilgili olarak 2 yıl boyunca psikiyatrik tedavi gördüm ama hiç bir faydasının bulamadım.Bu sorunum öyle bi hal almıştıki artık günlük yaşantımı çok olumsuz derecede etkilemekteydi.Internetten yaptığım araştırma sonucunda bu siteye ulaştım ve hemen Sn Dr.ilhan beyle iletişime geçerek kendisinden randevu aldım.. 15 Aralık 2010 tarihinde ameliyat oldum.. yaklaşık 2 ayı aşkın bi süre geçti ameliyatımın üzerinden kısa ve özet olarak şunları söyleyebilirim,, daha önce kızarma yaşadığım durumlarda artık kızarmıyorum ve bu benim için çok mutlu edici bi gelişme, yan etki olarak sırt bölgemde refleks terleme olarak tabir edilen terleme ve bazende ayaklarımda hafif bi nemlenme hissediyorum, ama benim için önemli olan yüz kızarıklığımın gitmesiydi, bana göre de eskiye oranla bu başarı sağlandı,beni tatmin eden bi sonuç aldım, onun için başarılı bi ameliyattı.Bu nedenle Sn Dr. İlhan AKASLAN a tekrar dan teşekkür ediyorum.

 32. Herkese merhabalar 31 yaşımdayım bu ameliyatı sizler gibi bende buradan öğrendim. şunu söyleyebilirim eger şu an burdaysanız Allahın izniyle kurtuldunuz.ben yeniden doğdum bu bir gerçek.bu gün 3. günüm ameliyatımı oldum.artık bende herkes gibi hatta herkesten daha mutluyum!bende ani yüz kızarması ve devamlı kızarık bir yüz vardı.abartısız vampirler gibi işıktan, güneşten korkardım kızaracagım ve etrafımdakiler farkedecek diye dışarı çıkamıyordum, kendimi ifade edemiyor ,derdimi kimseyle paylaşamıyor, işimi bile yapamıyordum.düşünün öğretmensiniz ve ögrencilerinizin yüzune bakamıyorsunuz. en yakın arkadaşınızla bile konuşamıyorsunuz ÇOĞU ZAMAN .bunu yaşayan arkadaşlar çok iyi biliyorlar!! işimi yapamaz duruma gelmiştim imdadıma ilhan bey yetişti sagolsun.ben hemen karar verdim ameliyat olmaya yani hiç düşünmedim.şunu söyleyeyim bu dert eger çaresi olmasaydı benim için ölümden beterdi, ölmek kurtuluş olacaktı!İlhan bey öncelikle sizi test edecek gerek tıbbi gerekse pskolojik, şunu söyleyebilirim sanki hiç işi yokmuşçasına sizinle ilgilenecek sanki kendinizle konuşuyormuş gibi hissedeceksiniz ve çok şaşıracaksınız, ben öyle oldum sizinde kurtarıcınız olacak, yeterki inanın ve Allahtan şifa isteyin.ameliyat sonrası tertemiz bir oda ve çalışan herkes sanki refakatçılarınız gibi(hepsine çok teşekkür ediyorum)narkozun verdiği uyuşuklukla yatagınızdasınız ve dogal olarak koltuk altınızda çok hafif bir ağrı oluyor.ama onu düşünmüyorsunuz göğüs bölgenizdeki agrı daha agır basıyor, hani aniden koşarsınız ve dalagınız sişer ya ona benzer bi agrı ve nefes almakta güçlük çekiyorsunuz ama alıyorsunuz:)hemen kalkıp gezebilirsiniz dışarı çıkabilirsiniz ben öyle yaptım.2. gün çok daha rahatsınız.şu an ellerimde kuruluk var krem kullanıyorum ayaklarımda terlemem artı UMURUMDA BİLE DEGİL!!yüzüm çok rahat artık kızarmıyorum ten rengimde açıldı hemen farkedildim çevremde.cevremdekıler hocam sinirlerinimi aldırdırdın yüzüne renk gelmiş diyorlar, üç gün önce bu laf sonrası ne olurdum biliyorsunuz domates gibi, ama şimdi korkmadan yüzlerine bakıyorum,dinliyorum ve onlardan fazla konuşuyorum gözlerinin ta içine bakarak!!tabi önceden kısa kes kaç kızaracaksın:)sabahları dışarı başka bir heyecanla çıkıyorum korkarak değil!arkadaşlar kısacası bu probleminiz varsa hiç düşünmeyin ve yeniden doğun derim.SİZ UTANACAK BİRŞEY YAPMADINIZ O HALDE ÖMÜR BOYU NİYE UTANASINIZ?yazımı okuyan herkese geçmiş olsun diyorum şimdiden.SAYIN İLHAN HOCAM SİZEDE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM ALLAH SİZİN GİBİ HEKİMLERİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN.

  1. Geçmiş olsun sn hocam umarım yazında rahat olursunuz.. Biraz daha fazla terleyeceğinizi unutmayınız..

 33. arkadaşlar bende aşırı yüz kızarması oluyor bu beni çok rahatsız ediyor kalabalık ortama giremiyorum uzaktan dahi birisini görsem yüzüm kızarıyo birisiyle konuşurken hatta biri bana baktığı zaman bile yüzüm kızarıyo arkadaşlarla gezmeye yemek yemeye gidemiyorum 32 yaşındayım 18 yaşından beri çekiyorum ameliyat kesin çözüm oluyomu ameliyat olupta kesin sonuç alanlar ltfn bana cewap verirse çok memnun olacam ALLAHa emanet olun cewaplarınızı bekliyorum…

  1. Sn emirhan,
   Yüz kızarmasında kesin çözüm diye bir şık yok.
   Sadece sonuçların tatmin edici olup olmaması vardır.
   Bu tatmin kişiye konumuna şikayetlerinin derecesine içinde bulunduğu psikolojik duruma bağlıdır.
   Unutulmaması gereken yan etkisiz hiçbir tedavinin olmadığıdır.
   Psikolojik durumunuz iyi değilse yara izlerinden bile şikayet edebilirsiniz.
   Saygılarımla

 34. günaydın doktor bey..ben küçüklüğümden beri el ve ayak terlemesi sorunu yaşıyorum eskiden hep küçükken çok penisilin kullandığımm için olduğunu söylerlerdi ailem fakat artık ter kelimesi geçtiği anda hiç kullanamıyorum ellerimi ayrıca hiç sandalet terlik giyemiyorum çok garip amaantalya da yaşıyorum yaz kış çorapla geziyorum çünkü terleyince buz gibi oluyor ayaklarım üstelik çok utanıyorum:( bursa da üniversitede öğrenciyim ve bir kaç aydır çok fazlalaştı üşüdüğüm halde terliyorum ayrıca egzamam vardı terle birlikte attığını düşünüyorum.. artık herşey benim için daha da zorlaşmaya başladı sınavlara not tutamıyorum sınav kağıdım paramparça oluyor gerçekten çok zor durumdayım tedavi kesin çözüm mü birde tedavi ücretleri nasıl bunları öğrenmek istiyorum..yardımcı olursanız çok sevinirim..teşekkürler

  1. Sn Fadime,
   El ayak terlemelerinde tedavi seçenekleri her zaman söylediğim gibi,:
   1-Önce losyon,
   2-İyontoforez,
   3-Botoks,
   Bunardan fayda sağlayamaz iseniz
   4-ETS
   Tedavi seçeneği hastanın elde ettiği faydaya ve bakış açısında göre değişir.
   Bazı hastalar ellerindeki hafif ter azalmasını bile mutlulukla karşılayıp idare edebilir. Bu hastalar losyondan bile fayda bulabilir.
   Bazen de cerrahi seçenek uygulanmalıdır.

 35. @Dr. İlhan Akaslan
  selam hocam ben azad 18 yaşındayım benim sorunum sdadece yüz kızarması. bu durum beni herşeyden alıkoyuyor. hiçbir ortama giremiyorum sınıfta ayağı kalkamıyorum çünkü hemen yüzüm kızarıyor. ardından ateş gibi oluyor. çok rahatsı ediyor beni. kız arkadaşımla dolaşmaktan çok korkuyorum ya yüzüm kızarırsa diye söyleniyorum 🙁 kaçarak yaşıyorum. soğuk ve sıcakta, heyecanlandığımda, biriyle konuştuğumda, görmediğim biriyle karşılaştığımda hemen yüzüm kızarıyor ve çok utanıyorum. o an bütün gözleri üstümde hissediyorum:( bana yardımcı olun lütfen ben diyarbakırdayım ameliyat ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum. fiyatı ne, nasıl oluyor v.s. çoğu kez size yazdım ama cevap vermediniz. lütfen şimdi cevap verin. çok mağdurum 🙁

 36. @Dr. İlhan Akaslan
  ben 45 yasindayim 1 haftadir alin bölgelisinde terlem oluyor bu yüzdem geceleride uyuyamiyorum ve surekli kalkiyorum terleme olunca birde benim ttriyod sorunum var ondami yok menapozami griyorum beni aydinlatirsaniz sevinirim baska saglik sorunum yok tesekkürler

  1. Diğer tüm ETS lerde de olduğu gibi Klipsli ETS de de ellerdeki terleme ömür böyü olması beklenir. Çok az istisnai hastada operasyon sonrası terleme görülebilir.

 37. slm mehmetöncelikle gecmiş olsun . yuz kızarıklıgım zamanla dahada azalmaya başladı. tamamen beyaz diyemem pembelikler oluyor muhakkak ama eskisi gibi yuzumde yanma asırı kırmızılık kesinlikle olmuyor. bende tamamen beyaz olmasını çok isterdim ama tamamen beyz olmuyorsun malesef doğuştan olan pembelikler kalıyor ama yinede eskisi kadar olmadığı için çok mutluyum inşallah sende mutlusundur ii akşamlar

 38. @gül GüL bişi sorcaktım yüzün tamamen beyazmı yoksa hafif kızarıklıklar varmı ? bende amelıyat olalı 2 gğn oldu kızarıklıklar duruyo ondan sordum ? yardımcı olursan sevinirim

 39. slm arkadslar bende gecen ay yüz kızarıklığından ameliyat oldum ve suan çok mutluyum.. ameliyat olmaya karar vermek zor olmadı cünkü bundan cok rahatsızlık duyuyordum ameliyatımı oldum ve üzerinden hemen hemen 1 ay gecti suan çok iyiyim. ne sıcak ne panik nede heyecan beni üzmüyor cunkü artık bu durumlarda yoğun bi şekilde yüzde kızarıklık olmuyor sadece bende yoğun bi terleme var bacaklarımda ve sırt bölgemde bazen oluyor kıyafetimde ter belli oluyor ama buna ragmen mutluyum. tamamen gecti diyemem ama önceki halinden cok cok iyi. bu sıkıntıyı cekmenizi istemem arkadslar eger karar verebilirseniz ameliyatı tavsiye ederim…

 40. slm arkadasım bende çok problem yasıyorum bu konuda bendede yüz ve koltuk altı terlemesi aşırı derecede çok rahatsız oluyorumm seninle bi göüşüssek de bana bilgi verirsen çok ii olur umutluol_05@hotmail.com bi eklersen görüşelm lütfen arkadasımm çünkü çok sıkıntılıyım bu konuda

 41. Mrb bende yuz kızrması sorunu yasayanlardanım fakat tamamen psikolojik nedenlerden dolayı 14 yıldır yuz kızarmasıyla bogusmaktayım 5 yılı aşkın bi suredir psikiyatrist esliginde ilac kullanmakta ve terapi gormeme ragmen yuz kızarmamda bıazalma olmadı (yuz kızarmam bırıyle konusurken selam verırken ,kalabalık ortamlara falan zaten gıremem,kısaca bır ınsanın yapabılecegı her seyde yuzum kızarıyorr) gıttıgım doktorların tek yapabıldıgı bu ılac yaramamıs ılac degıselım bı ılerleme yok doktorlara ets amelıyatını olsam kızarmam gecermı dedıgımde de verdıklerı cvb su senın psıkolojık olarak yuzun kızarıyo amelıyatın bıyararı olmaz kızarman devam eder yanı onermıyolar cok zor bı durumdayım 26 yasında olmama ragmen genclıgımı bıle yasıyamıyorum ne yapmam gerek bunuda bılmıyorum nasıl kurtulucam bu ılletten her gecen gun benı kotulestırıyorr amelıyat olmayı dusunuyorum ama oda care olurmu bılemıyorum artık paylaşmak ıstedım

 42. MRB ARKADAŞLAR ÖNCELİKLE SİZE BU DUYGULARIMI AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI OLARAK 2 YE AYIRARAK YAZACAĞIM AMELİYAT ÖNCESİNDEN BAŞLARSAK YÜZ TERLEMESİ ANİ YÜZ KIZARMASI EL TERLEMESİ SIKINTILARINI YILLARDAN BERİ YAŞIYORUM ORTAMLARDA VE TANIŞMALARDA HA TERLİYCEM HA KIZARACAĞIM AYRILIRKEN KÖTÜ İZLENİM BURAKACAĞIM DÜŞÜNCESİYLE 1-0 DEĞİL 3-0 YENİK BAŞLIYORDUM KENDİMİ AÇIK VE NET OLARAK İFADE EDEMİYORDUM BU BENİ YILLARDIR RAHATSIZ ETTİ BİRİNİN KIZARMIŞSIN HAYIRDIR SORUNMU VAR TERLİSİN SIKINTINMI VAR DİYE SORU SORMASI BİLE MOREL BOZUKLUĞU İÇİN YETERLİYDİ BU BENDE SOSYAL FOBİ ETKİSİDE YARATTI BU SORUNU YAŞAYANLAR SIKINTININ NE OLDUĞUNU ANLAYACAKLARDIR YAKLAŞIK 6 AYDIR BUNUN SORUNUNU ARAŞTIRIYORUM ARKADAŞLAR İLAÇTA KULLANDIM DEĞİŞİK YOLARDA DENEDİM SORUN YİNE SENİ BULUYOR BU BELKİ KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR AMA BEN BUNU YENEMEDİM VE SONUNDA AMELİYATI OLMAYA KARAR VERDİM DR KONUSUNDA ÇOK DÜŞÜNMEDİM AÇIKCASI ÇÜNKÜ DR İLHAN BEYİN BU KONUDA OLDUKÇA BAŞARILI SONUÇLAR ALDIĞINI KENDİSİNE AMELİYAT OLAN HASTALARDAN BİZZAT KENDİSİNDEN DİNLEDİM DR SEÇMEMDE BUNLAR BENİM İÇİN YETERLİ OLDU ZATEN GÖĞÜS CER UZMANI DR İLHAN AKASLANA BU AMELİYATI OLMAYA KARAR VERDİM VE YOLA ÇIKTIM HASTANEYE GİTTİĞİMDE SAOLSUN İLGİLİ CANA YAKIN VE SENİN SORUNLARINI SAMİMİYETLE DİNLEYEN VE SENİ BU KONUDA DETAYLI VE ÖZVERİLİ ŞEKİLDE BİLGİLENDİREN DR İLHAN BEYE AMELİYATI OLDUM AMELİYATTAN ÇIKTIKTAN SONRA ELLERİM KUPKURUYDU İNANAMADIM YÜZÜMDE YANMALARIN BİTTİĞİNİ HİSSETTİM BUDA BENİ MUTLU ETMEYE YETTİ ZATEN ŞUAN AMELİYATI OLALI 6 GÜN OLDU DAHA ERKEN Bİ SÜREÇ AMA DAHA 1 DAMLA BİLE NE YÜZÜMDE NEDE ELLERİMDE TERLEME OLMADI YÜZÜMDE YANMALARDA GERGİNLİK VE STRES ORTADAN KALKIYOR HEYECAN DUYGUSUNDADA AZALMALAR VAR VE TELEFONA 5.GÜNDE SARILDIM İLHAN BEYİ ARADIM TEŞEKKÜRLERİMİ İLETTİM BU MUTLULUK BAMBAŞKA BİRŞEY ALLAHIMA BİN ŞÜKÜRLER OLSUN BANA BUGÜNLERİ HAYIRLISIYLA BANA BU AMELİYATI OLMAYI NASİP ETTİ DARISI BU SORUNLARI YAŞAYANLARIN BAŞINA İÇTENLİKLE DUA EDİN KENDİNİZE VE DOKTORUNUZA GÜVENİN BU PSİKOLOJIYLE AMELİYAT OLMAYA KARAR VERİN BEN ÇOK MUTLUYUM BURADAN DR İLHAN BEYE TEŞEKKÜRLERİMİ TEKRAR SUNUYORUM BU SORUNLARI YAŞAYAN HERKESİN ALLAH YARDIMCISI OLSUN SAYGILARIMLA…

 43. İÇERİSİNDE AMELİYAT ŞÜPHESİ OLANLAR İÇİN YAZIYORUM
  geniş çaplı araştırmalarımdan sonra klipsli ets ameliyatı olmaya karar verdim. konyadan 23 nisan 2010 tarihinde akşam saat 20.00 yola çıktım 24 nisan 2010 tarihinde sabah saat 06.00 da istanbulda oldum. aynı gün saat 08,30 hastanede oldum hocam ameliyatla ilgili kendimi bilgilendirdi ve refleks terlememim olabileceğini söyledi ben yinede kabul ettim çünkü el terlemesi normal bişey değildi.yatış işlemlerimi gerçekleştirdim ve bazı tahliller yaptılar tahlillerin sonuçları çıktıktan sonra saat 11 gibi falan ameliyata girdim ameliyattan çıkar çıkmaz ellerim kuruydu ve sıcacıktı gözlerime inanamadım. 22 gün falan oldu daha inanamıyorum bu eller benim mi diyorum o kadar kuru ki biriyle merabalaşırken kupkuru ellerle merabalaşıyorum bu arada refleks terlememde olmadı sırt ve karın bölgemde normal terlemem oluyor ameliyattan önce karın ve sırt bölgemde terlemem yoktu sırtımda çoğu zaman ağrılar oluyordu şimdi ameliyattan sonra sırtımda normal terlemenin olması bana artı bir kazanç daha sağladı sırtımdaki ağrılarda gitti. allahım sana sonsuz şükürler olsun bu ameliyatı bana nasip ettin inşallah benim gibi bu sorunu yaşayan herkese de nasip et. ameliyat olmayı düşünenler ve araştıranlar için söyleyeceğim hiç araştırmanıza gerek yok bu işin profesyoneli olan sayın hocam ilhan beyle görüşmeniz yeterli. hocama da burdan çok teşekkür ediyorum ameliyattan önce ve sonra çok yardımcı oldu. benim gibi el ayak koltuk altı terlemesi olanlara her zaman için yardımcı olmak isterim aklınızda herhangi gibi bir soru olursa mail adresimi ve telefonumu yazıyorum her zaman için yardımcı olmaya hazırım. bu rahatsızlıktan kurtulmanıza vesile olursam ne mutlu bana.
  Mehmet Ali ÜNLÜ
  beyoglu_1984@hotmail.com
  0532 233 9519

 44. Merhaba ben Vildan Ören 41 yaşındayım ve 2 çocuk annesiyim.Kendimi bildiğimden itibaren aşırı terleme sorunum vardı.Özellikle ellerim,ayaklarım ve tüm vücudum aşırı derecede terliydi.Okul dönemi ve çalışma hayatımda bunun sıkıntılarını çok yaşadım.4 yaşıdaki kızım bile yolda yürürken ”Anne elimi tutma ellerin çok ıslak” diyordu.1 yıldır İlhan hocamın sitesinde yazılarını takip ediyordum.En sonunda hocama giderek ameliyat olmak istediğimi söyledim.İlhan Hocam beni muayene ettikten sonra beni ameliyat için uygun bulmadığı söyledi ve ilaç tedavisini önerdi.Ama ben yinede ameliyat olmak istiyordum.Şu an tedaviye başlayalı 6 gün oldu ve ben son 30 yıldır hiç olmadığım kadar kuruyum.1 kez bile elim,ayağım terlemedi.Terlemedn dışarıda rahatlıkla dolaşabildim.Hatta el kremi bile kullanabiliyor,çorapsız dolaşabiliyorum.
  İİlhan Hocam ilerideki günlerde daha rahat ve mutlu olacağımı söylüyor.Ben artık sadece Hocamın söylediklerini uygulayacağım.Şuan çok rrahat ve mutluyum İlhan Hocama ne kadar teşekkür etsem azdır.Böyle sorunun olanlara tavsiyem kesinlikle hocamdan yardım almalarıdır.Sayın Hocam benim bu derdimden kurtulmama yardımcı olduğunuz için çok teşekkür eder,Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

 45. bende aşırı derecede yüz kızarmasından muzdaribim..arkadaş ortamında, biriyle konuşurken, utandığımda, çekindiğimde, ev ortamında bile babamla konuşurken falan kızarıyorum..ve kızardığım zaman kızardığımı hissediyorum o zaman daha kötü oluyorum..bu durum iş yaşantımıda kötü etkiliyor..öğretmenim ama bu durumda öğretmenlik yapmam çok zor.. öğrencilere ders anlatırken bile kızarıyorum..sınıfa veli ya da müfettiş geldiğinde onlarla konuşmaya başlayınca yine kızarıyorum böyle zamanlarda da öğrenciler oturduğu yerden öğretmenim yine kızardınız diyor.o zamanda oturup ağlayasım geliyor..bu durumda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum..psikiyatriste gitmeyi düşündüm ama bulunduğum yerde o imkanım yok..ne yapabilirim..artık bu durumu aşmak istiyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir